Miała być Albania. Mówiłam o niej i pisałam co nieco. Ale jej nie będzie. Gdy wstałam dziś rano i z głupia frant spojrzałam w kalendarz, okazało się, że wyjeżdżam za miesiąc. A ja mam trochę spraw urzędowo-zdrowotnych do pozałatwiania. Albania nie ucieknie, a papiery mogą mi odlecieć. Pojadę tam za rok różowym camperem.

Zamiast błąkania się po świecie, jeżdżę po Polsce. I daleka jestem od tego, by żyć w myśl „Cudze chwalicie, swojego nie znacie”. Ja swoje znam bardzo dobrze i chwalę je głośno. Nauczyłam się, że niekiedy trzeba nauczyć się odpuszczać i nie mieć wszystkiego na już. I nie czuję tej nieodłącznej niegdyś presji, że gdy o czym powiem głośno, to muszę to zrealizować, bo inaczej wyjdę na gołosłowną. Nie, plany mogą się przecież zmienić, a ja robie tylko to, co czuję. A wyjazd do Albanii, po ostatnich bezustannych podróżach, nie jest na szczycie listy moich najbliższych celów.

Więc odpuszczam. Za to w miniony weekend byłam na Kaszubach. W Parku Etnograficznym odbywał się 44 Jarmark Wdzydzki. To impreza, w której wzięło udział blisku sześciuset wystawców z rękodziełem i lokalnymi produktami z całej Polski, a odwiedzających było kilkanaście tysięcy. Moja Mama jest rękodzielnikiem (i szyje boskie ubrania, zajrzyjcie tutaj), dzięki czemu, na przestrzeni lat, dane mi było poznać artystyczny świat od podszewki. Wy – oglądający – widzicie uśmiechnięte buzie twórców i ich barwne dzieła. Ja – znam ich od kuchni. I biegam po łące w lnianej sukience i wianku na głowie. Oglądam, słucham, fotografuję, rozmawiam. O życiu barwniejszym od najweselszej ceramiki, o dzieciach, świecie i marzeniach. Z ludźmi młodymi i starymi, z klientami i twórcami. Łączy ich jedno – miłość do sztuki i do aktu tworzenia.
Zajadam się pierogami ze szpinakiem i dobrze mi.

Lubię ten świat.

Jeśli i Wy go polubiliście, udostępnijcie dalej, śledźcie Życiową i…zostańcie tu. Będę wdzięczna.

Zosia

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s