Dziś nie przychodzę do Was z moim tekstem. Nie, mam dla Was za to coś bardzo cennego: tłumaczenie świetnego człowieka – Prince Ea, który mówi bardzo dużo wspaniałych rzeczy. Myślę, że warto go posłuchać. Chyba nie muszę dodawać, że zazdroszczę mu, że ubiegł mnie w podzieleniu się światem tymi słowami, prawda?
Oglądając to wideo, miałam ciarki na całym ciele. Czułam, że nie mogę zostawiać dla siebie takiego skarbu, że muszę się nim podzielić ze światem. A że wiem, że nie każdy mówi płynnie po angielsku – łapcie, przetłumaczyłam go dla Was. Było warto 🙂

WIDEO (otwórzcie w nowej karcie, by poczuć siłę, która bije od tego człowieka)

„To nie śmierci ludzie boją się najbardziej. Boją się zbliżania do końca życia i uświadomienia sobie, że nigdy nie żyli tutaj naprawdę.
W pewnym szpitalu przeprowadzono badanie na stu starszych osobach, które były blisko spotkania się twarzą w twarz ze śmiercią. Poproszono ich o chwilę refleksji nad tym, czego najbardziej w życiu żałują. Prawie każdy z nich mówił nie o tych rzeczach, po które sięgnęli, lecz o ryzyku, którego nie podjęli, o marzeniach, których nie zrealizowali.

Pytam Cię, czy Twoimi ostatnimi słowami będzie „a gdyby”? Hej, obudź się! Życie nie jest po to, by po prostu pracować, czekając na weekend i opłacając rachunki.

Nie, może i nie wiem zbyt wiele, ale wiem, że każda osoba na ziemi otrzymała dar. Wybaczcie – czarni bracia, ale nie mogę dłużej udawać. Martin Luther King? Ten mężczyzna nigdy nie miał marzenia. To marzenie miało jego. Widzisz, to nie ludzie wybierają swoje marzenia. To marzenia wybierają ludzi. Więc moim pytaniem jest: czy masz w sobie tyle odwagi, by sięgnąć po marzenie, które postawiło na Ciebie, które jest Ciebie warte, które mocno się Ciebie trzyma? Czy może jednak – pozwolisz mu odejść, wymknąć się?

Wiesz co, pewnego dnia dowiedziałem się ciekawej rzeczy o samolotach. To było zdumiewające: rozmawiałem z pilotem i on powiedział, że wielu z jego pasażerów myśli, że latanie samolotami jest niebezpieczne. Ale pilot powiedział, że w zasadzie, to o wiele bardziej niebezpieczne jest dla samolotu, by stał na ziemi. Zapytałem: „Że co?”. Jak to brzmi? A on oznajmił, że na ziemi samolot zaczyna rdzewieć, przestaje prawidłowo funkcjonować, i zużywa się o wiele szybciej, niż wówczas, gdy byłby w powietrzu. Gdy odszedłem w swoją stronę, pomyślałem: „no tak, to ma sens, ponieważ samoloty zostały stworzone po to, by żyć w powietrzu”.
I każdy z nas został stworzony po to, by żyć marzeniami, które nosimy wewnątrz. To jest najprawdopodniej największa ze strat – by żyć na ziemi, i nigdy nie wzbić się do nieba.

Widzisz, większość z nas boi się złodziei, którzy przyjdą w nocy, by ukraść wszystkie nasze rzeczy. Ale – uświadom sobie – w Twoim umyśle działa o wiele potężniejszy złodziej. On przychodzi po Twoje marzenia. Jego imię to „zwątpienie”. Jeśli go zobaczysz, dzwoń po gliny i trzymaj go z dala od dzieci, ponieważ jest ścigany za morderstwo. Zabił o wiele więcej marzeń niż jakakolwiek porażka. Dobrze się kamufluje i, tak ja wirus, sprawi, że oślepniesz, zmalejesz i zamienisz się w „tak jakby”.
Uważaj, „tak jakby” to choroba śmiertelna! Wiesz, czym ona jest, wielu osób na nią choruje. Tak jakby – chciałbyś zmian w karierze. Tak jakby – chciałbyś dostawać same szóstki. Tak jakby – chciałbyś wyrzeźbić ciało. To prosta matematyka, nie ma tu żadnych łamigłówek: jeśli tak jakby czegoś chcesz, to tak jakby to dostaniesz!
Jakie jest Twoje marzenie? Co rozpala Twoją iskrę? Nie możesz chcieć tego tak jakby. Musisz tego chcieć każdą komórką Twojego ciała, całym sercem!

Czy będziesz musiał walczyć? Tak, będziesz się zmagał, nie ma możliwości, by to obejść. Wiele razy będziesz upadał, ale kto to liczy? Pamiętaj, że coś takiego, jak łagodna góra nie istnieje. Jeśli pragniesz zdobyć szczyt, musisz być świadom ostrych krawędzi, po których będziesz stąpał. Będą chwilę ogromnego stresu i takie, które wielce Cię zdołują. Ale pozwól, że coś Ci powiem. Stevena Spielberga nie przyjęto do szkoły filmowej. Trzy razy. Trzy razy, lecz on się nie poddał. Prezes telewizji zwolnił Oprah, powiedział, że nie nadaje się do TV, ale ona się nie poddała. Krytycy mówili Beyonce, że nie umie śpiewać. Była w depresji, a mimo to się nie poddała. Zmagania i krytyka są warunkami wstępnymi potęgi. Wszechświatem rządzi prawo, od którego nikt nie ucieknie. Ponieważ ból to część życia, ale to od Ciebie zależy, jakiego będzie typu. Czy będzie to ból na drodze do sukcesu, czy też cierpienie spowodowane żałowaniem.

Chcesz mojej rady? Nie myśl dwa razy. Otrzymałeś dar, który zowie się życiem. Więc nie spieprz tego. To nie Twoja przeszłość określa, kim jesteś. Zamiast tego – możesz narodzić się na nowo w każdym momencie.

Więc zdobądź to! Teraz! Niekiedy będziesz musiał przeskoczyć and wysoką przepaścią. Pędź, zanim zegar nie wybije Twojej godziny! W życiu nie ma dodatkowego czasu, tu nie ma dogrywek.

I wiem, że brzmię jakbym wygłaszał kazanie, ale naprawdę – jeśli nie wykorzystasz w pełni daru, który masz zaszczyt nosić w sobie, to nie tylko nie docenisz siebie, ale i całego świata.

Jaka idea zrodziła się w Twoim umyśle? Jakie lekarstwo? Jaka umiejętność? Daj światu to, co kryje się w Twoim wnętrzu. Daj to wszechświatowi („universe”) = uni to świat, verse to piosenka. Masz prawo do swojego udziału w tym dziele, więc chwyć za mikrofon i bądź odważny. Wyśpiewaj swoje serce na scenie życia. Owszem, nie możesz się cofnąć i wykreować świetnego nowego początku. Możesz za to rozpocząć w tym momencie i stworzyć świetne nowe zakończenie”.

Chylę czoła…

Z.

4 Komentarze

 1. Zosiu, Ty jesteś jak Prince Ea…
  Walcz o siebie i swoje marzenia i nie oglądaj się na innych, bo oni za Ciebie życia nie przeżyją.
  Miej szacunek do każdej, choćby najmniejszej istoty i zrośnij się z naturą i przeglądaj w kałużach…
  Pokochaj siebie tak, jak kochasz świat a On da Ci wszystko to,
  po co wyciągniesz niewinną rękę.
  Ja głęboko wierzę w to, że Ci się uda i, że będziesz przełomem dla młodych ludzi, którzy mają w sobie przygodę i pasję.
  I po raz tysięczny powtarzam, nie daj się ściągnąć w dół.

  Polubienie

  1. Ja dopiero taka będę 😉
   Ale już niedługo, bo za dużo czasu już straciłam, by teraz stać w miejscu. Jest o co walczyć w końcu.
   Takie mam marzenie – by dzięki mnie i inni zaczęli żyć na maksa.
   Mua! :*

   Polubienie

 2. Ale pieprzenie:d Cale szczęście co raz więcej ludzi poznaje Transfering Rzeczywistości I wykorzystuje zamiar zewnętrzny 🙂

  Polubienie

  1. Nie znam, więc nie wypowiem się o tym, co czytasz. Ale nie wiem, czy aby na pewno chciałabym się w to zagłębiać, skoro „dzięki” tej wiedzy masz takie podejście do spełniania marzeń i życia pełną piersią. Zresztą, dobrze, że oboje uważamy, że „pozwól sobie być sobą, a innym być innymi”.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s