Witam Was gorąco w nieco opóźnionym  poście muzycznym.

Ci, którzy śledzą mnie na Insta, wiedzą, że sobotę i niedzielę spędziłam na Poznańskiej (pierwszej w stolicy Wielkopolski!) edycji Konwentu Tatuażu. To cykliczna impreza, odbywająca się w największych miastach kraju, zrzeszająca artystów i pasjonatów sztuki,m jaką jest tatuaż. Pierwsza konwencja miała miejsce w Krakowie w 2001 roku i od tej pory jej zasięg znacznie się powiększył. Od paru lat na konwentach goszczą tatuażyści zarówno z kraju jak i ze świata. W ubiegły weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich zjawiło się ich około 200. Gości i wystawców łączy jedno – miłość do tatuażu. Sztuki, która przybierać może najróżniejsze formy – od bajkowych postaci Pliszki i yadou, przez kolorowe prace Andreya lub realistyczne Fabiana po graficzne wzory Kuby . O szkicach Oli, DOTarcie Born Too Late nie wspomnę. A jeszcze dołóżmy do tego kolorowe kwiaty i naturę Kasi oraz tę samą tematykę, lecz w zupełnie innym wykonaniu – Oli

I teraz (zakładam, że weszliście w choć część linków, które Wam podesłałam) niech mi ktoś powie, że tatuaż nie jest sztuką. Często spotykam się z opiniami, że dziary szpecą, są nieładne czy sprawiają wrażenie „brudnych”. To przekonanie wyrosło na fundamentach krzywdzących stereotypów. Kiedyś tatuaże nosili głównie kryminaliści, więźniowie i panienki spod latarni. Byli to ludzie z szarego światka, gdzie lepiej się nie zapuszczać. Dziś  – malunki na ciele ma spora część społeczeństwa, począwszy od śmietanki towarzyskiej, poprzez ludzi pragnących zamanifestować siebie i wyrazić swój indywidualizm, na dyrektorach i prezesach wielkich korporacji skończywszy. Cały świat w ostatnich dekadach poszedł do przodu – tatuaże również. Dziś są to piękne obrazy, niemalowane na płótnie, a na skórze, materiale bardzo wdzięcznym.
Aby zrobić sobie tatuaż, potrzeba wielu godzin przemyśleń, jest to bowiem decyzja wiążąca, na całe życie. Jednak gdy człowiek zdecyduje się na jeden, momentalnie myśli o kolejnym, bo – uwaga – dziary uzależniają! Zauważcie, że nie ma chyba na świecie osoby, która miałaby tylko jedną. (Ok, moja Mama ma tylko nasz napis, ale to wyłącznie dlatego, że za tydzień idziemy na kolejny).

Wróćmy jednak do samej konwencji – jako jeden z wystawców (Mamcik tworzy skórzaną biżuterię i zegarki) mogę powiedzieć, że organizacja była przednia! Poza wieloma atrakcjami poświęconymi stricte tatuażowi, można było kupić ciekawe ciuchy, smacznie zjeść na zlocie food truck’ów (Papuvege – mistrzowskie burgery!) i obejrzeć pokaz podwieszania Miss Crash. Koncerty też było, ale niestety zupełnie nie przypadła mi do gustu muzyka wykonawców.

Atmosfera, która panuje na konwencji, jest trudna do opisania słowami. Ludzie są dla siebie życzliwi, z każdym można porozmawiać, uśmiechnąć się. Wszystkich łączy coś pięknego – pasja jaką jest tatuaż artystyczny. Tutaj nie ma miejsca na krzywe spojrzenia, czy głupie komentarze rzucane pod adresem wydziaranych. Panuje szacunek i wzajemna ciekawość poznania siebie. Pamiętam, że podobnie było w ubiegłym roku na Woodstock’u . Gdy wróciłam do „prawdziwego” świata po tych imprezach, trudno było mi się przestawić na „panowanie” sobie, ogólną niechęć do drugiego człowieka i obojętność. Dla mnie – te eventy to czas naładowania akumulatorów i zebrania sił.

A Wy? Byliście?

Zapraszam na FB i Insta 🙂 Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami!

Z.

3 Komentarze

  1. Te tatuaże są śliczne. Ja zawsze uwielbiałam tatuaże z henny – raz mi się udało nosić, potem natknęłam się na tatuażystę ze sztuczną henną i dowiedziałam się, że jestem uczulona. A na stały raczej się nie zdecyduję, więc pozostaje szukać naturalnej henny lub być czystą.
    Pierwsze tak nie działało, że nie dotrwałam do końca. Drugie wprost przeciwnie. Trzecie i czwarte (What’s up <3) znałam.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s